058-724-7365 info@tama38.org.il

5 דברים שחייבים לדעת כשקונים בית מקבלן

5 דברים שחייבים לדעת כשקונים בית מקבלן
בית מקבלן

תדמיין שעשית את הצעד הזה, ורכשת בית מקבלן. אתה האדם הראשון שמתגורר בבית החדש שלך.

כל קונה שמחפש בית כיום, בכל שוק ובכל נקודת מחיר סביר להניח שיתקל בבתים שנמצאים בבנייה והם למכירה. המוכרים הם גם קבלנים ארציים גדולים וגם מפתחים מקומיים קטנים יותר.

אבל האם בית מקבלן הוא הכיוון הנכון עבורך? להלן חמישה גורמים שאתה צריך לזכור:

בתים חדשים עלולים שלא להיות רשומים בלוח הנדל"ן המקומי שלך

בניגוד למוכר הרגיל שמוכר את ביתו באמצעות סוכן הנדל"ן המקומי, לקבלנים יש לעיתים קרובות אנשי מכירות משלהם שעובדים עבורם בערוצים שונים. הם עושים את זה כדי שתהיה להם יותר שליטה וכדי לחסוך בעלויות.

מה זה אומר עבור הקונים? בעיקר, זה אומר שהקבלן אינו מפרסם בלוח המקומי (דוגמאות יד2 וכו’). כתוצאה מכך, הבתים עלולים שלא להופיע בחיפוש המקוון של של הסוכן.

אז אם אתה מעוניין בבתים חדשים שנבנו, תעבוד עם סוכן הנדל"ן שלך באופן צמוד ותסביר לו בדיוק מה אתה מחפש כדי לוודא שהוא מחפש ובודק את כל האפשרויות.

בתים חדשים מקבלן לעיתים קרובות נמכרים לפני שהם נבנים

קבלן בדרך כלל ישיג מימון ויתכנן את תהליך הבנייה והמכירות. זה אומר שהוא ינסה למכור מספר רב של בתים ככל הניתן לפני שהם נבנו בכלל.

כדי להשיג את זה הוא יצטרך לבנות מודל בתים ולאפשר לקונים להיכנס ולסקור את תכניות הקומה, הגופים והגימורים בזמן שהבתים נמצאים תחת בנייה. על פי המצב, הקבלן יצטרך לעבור מספר תהליכי אישורים לפני שהוא למעשה יוכל להתחיל בחתימת חוזים.

בדרך כלל, אתה תוכל לקבל מושג על האופן שהבית החדש שלך יראה, כיצד זה ירגיש והיכן הוא ימוקם בתוך העיר.
מוכן להתקדם הלאה? סביר להניח שתצטרך לתת מקדמה שמתחילה מעשרות אלפי שקלים ועד 10% ממחיר הרכישה.

תהיה מודע לכך שאפילו אם יש 60 דירות בתוך המבנה, הן לא יהיו זמינות כולן בו זמנית. קבלנים נוטים לשחרר בתים בשלבים. אם חמשת הבתים הראשונים נמכרים במהירות במחיר המבוקש והשוק ממשיך להצליח, הקבלן יכול להעלות את המחירים בשלב השני או השלישי. בנוסף, מעגל המכירות יכול לקחת שנים. השלב האחרון יכול להסתיים בכך שהוא יתומחר ב 10% יותר מהמחיר הראשוני רק מפני ששוק הנדל"ן השתנה.

הקונים הראשונים עלולים לקבל את ההנחות הטובות ביותר

קבלן רוצה להשיג במהירות ובמיוחד בתחילת תהליך המכירה מספר בתים תחת חוזה. הקבלן יכול להודיע שיש לו 10 בתים תחת חוזה בתוך מספר חודשים ואז הפרויקט יכול להיראות יותר מבוקש עבור קונים עתידיים.

בנוסף, קבלנים אוהבים לחזור למלווים שלהם עם חדשות חיוביות על הפרויקט וההשקעה שלהם. כדי לעשות את זה, הם זקוקים לקונים שיחתמו על חוזים בשלבים המוקדמים מאוד של הפרויקט.

עבור הקונים, זה אומר שבשלב מוקדם בתהליך המכירה יש מקום לביצוע של משא ומתן להורדת המחיר.

אבל עם התגמול הזה מגיע גם סיכון פוטנציאלי. עצם היותך קונה ראשוני, אתה מחויב לפרויקט. אם בגלל סיבה מסוימת המכירות לא באות לידי ביטוי או שאינך רוצה לעבור לפני שהבית מוכן, אתה מסתכן באיבוד התשלום שלך.
לדוגמא, מיד לאחר ההאטה בדיור הקודם, חלק מהקונים נתקעים תחת חוזה של בתים חדשים שבהם המכירות נעצרו.

לקבלנים אין קשר אישי לבית

מוכר טיפוסי חי בביתו במשך שנים רבות וגידל את משפחתו שם או בנה זיכרונות. אז כאשר מגיע הזמן לעבור, המוכר עלול לחוות סוגים שונים של בעיות, שאלות וחוסר וודאויות שיכולות לבוא לידי ביטוי במשא ומתן ובתהליך המכירה.

המוכר עלול שלא במודע לשים את הבית למכירה במחיר גבוה מידי מכיוון שהוא לא מוכן עדיין להתנתק ממנו מבחינה רגשית. הוא אולי ירצה לדעת יותר עליך או מה התכניות שלך עבור הנכס. אם קיימת בחירה בין שני קונים, המוכר עלול לבחור אחד על פני השני על בסיס סיבות שאינן כלכליות.

בכל הנוגע לקבלן זה רק משחק של מספרים. הוא ממוקד יותר על גיליונות הנתונות מאשר על הרגש. הוא רוצה לוודא כי אתה מתאים ויכול להשיג את ההלוואה. הוא מגדיר את המחירים על בסיס המלאי שלו, למרות שקיים מקום קטן למשא ומתן.

הנחות יכולות להיות זמינות רק בצורת שדרוגים

האם הפרויקט שאתה מעוניין בו קרוב לסוף מעגל המכירות שלו כאשר הרבה בתים כבר נמכרו? אם כך המצב, הקבלן יהיה אולי מוכן לנהל איתך משא ומתן – לא כל כך על המחיר, אלא על השדרוגים. אם הוא יפחית את מחיר הבית הפוטנציאלי שלך, מחיר המכירה יהיה פתוח לציבור והוא עשוי למשוך עוד אנשים. אבל אם הוא יציע לך חבילת שדרוג (פרקט במקום קרמיקה או מכשירי חשמל יוקרתיים יותר), אין שום דרך לאתר את זה.

בחירה בשדרוגים של אלפי שקלים יכולים להיות בסופו של דבר עסקה יותר טוב מאשר קבלת הפחתה במחיר של הדירה.

עבור אנשים שקונים בית בפעם הראשונה, דירה מקבלן יכולה להיות רעיון מצוין – זה רק דורש את הבחירה בפרוייקט הנכון, את ההון הראשוני הדרוש לקבלת ההלוואה, ומעקב אחר חמשת הדברים שציינו במאמר זה.

 

דילוג לתוכן