058-724-7365 info@tama38.org.il

עמודי חסימה, עמודים גמישים ועוד אביזרי בטיחות לחניון שלכם!

עמודי חסימה, עמודים גמישים ועוד אביזרי בטיחות לחניון שלכם!
עמודי חסימה ועמודים גמישים

אם אתם עומדים בפני פרוייקט תמא 38 כדי שתשקלו גם שיפוץ החניון או הוספה של אחד כזה במידה ואין. חניון היום הוא דבר חשוב ונחוץ מאוד. כפי שידוע לכם, מצוקת החניה שקיימת רק הולכת וגדלה בעיקר במרכז הארץ אך לא רק. אין דבר מתסכל יותר מאשר לחזור הביתה, אחרי יום עבודה ארוך ובמקום להחנות את הרכב בחניה הפרטית שלך, בלי דאגות, אתה מוצא את עצמך עושה סיבובים בשכונה כדי למצוא איזו מקום פנוי להחנות בו את רכבך. בדיוק בגלל מקרה כזה, הימצאות חניון בבניין המגורים שלכם הוא הכרחי ביותר! מלבד הנוחות שחניון מביא איתו לדיירים, הוא גם מעלה את ערך הדירה בעשרות אלפי שקלים ואף במאות. דבר נוסף שצריך להתייחס אליו בשיפוץ או בניית חניון הוא בטיחות החניון ועל כך אנחנו נרחיב כעת.

באילו אביזרי בטיחות כדאי להשתמש בחניון?

כיום בשוק ישנו מגוון רחב של אביזרי בטיחות לשימוש בחניון. מלבד היותםמסייעים להגברת בטיחות הנהגים, חלקם גם עוזרים לסדר בחניון ומונעים פגיעות ברכב. בין מגוון המוצרים ישנם את פסי ההאטה שמסייעים להאט את מהירות הנסיעה בחניון. המראות הפנורמיות אשר מרחיבות את שדה הראייה בשטחים מתים. מעצורי החניה אשר מסייעים לנהג להחנות בבטחה, בקלות ובניצול מקסימלי של תא החניה. בנוסף לכל אלו, ישנם את העמודים הגמישים שתפקדים לסמן אזורים ואת עמודי החסימה שבעזרתם נחסום אזורים שאליהם הכניסה עם כלי רכב לא מורשים אסורה ועליהם נרחיב מעט כעת.

עמודים גמישים

העמודים הגמישים או בשמם הנוסף עמודי "נחום תקום" עשויים מחומר פלסטי אשר עמיד בדריסה. תפקידם העיקרי של עמודים גמישים הם לסמן ולתחם אזורים מסוימים. רוב העמודים הגמישים הם בצבע כתום ובעלי מחזירי אור מה שמסייע להם בהגברת הנראות למרחק ובתנאי חשיכה. העמודים עשויים מחומר גמיש כך

דוגמאות לשימושים בעמודים גמישים :

  1. סימון חניית אופנועים – העמודים הגמישים משמשים מחסום על מנת למנוע ממכוניות להחנות בחניות המיועדות לאופנועים בלבד. בניגוד לתמרור המורה על חניית אופנועים, עמודים גמישים משמשיםלמחסום פיזי ולא רק ויזואלי. היתרון בעמודים גמישים בשימוש זה הוא כך שבמידה ורוכב האופנוע בטעות יפגע עם רגליו בעמוד הגמיש, לא יקרה לו כל נזק מכיוון והם עשויים מחומר גמיש.
  2. תוספת למפרידי נתיבים – לרוב בחניונים תת קרקעיים הכניסה והיציאה נמצאים באותו מקום ולרוב מדובר באזור צפוף, קטן עם סיבובים חדים. לכן, רצוי להשתמש במפריד נתיבים שאותו בעצם נציב בין נתיב הכניסה לנתיב היציאה, מכיוון ומדובר במוצר נמוך ושטוח, רצוי להוסיף עליו עמודים גמישים וכך ניתן לראות את ההפרדה בין הנתיבים בקלות. בנוסף במידה ורכב יפגע בעמוד (מה שעלול לקרות די בקלות במעברים הצרים האלו) לא ייגרם לרכב נזק.

עמודי חסימה

עמודי חסימה גם הם כמו העמודים הגמישים, נועדו לחסום מעבר או חניה של רכבים. ההבדלים העיקרים בין עמודי חסימה לעמודים הגמישים הוא בחומר ממנו הם עשויים, בגודל הנזק שייגרם לרכב הפוגע ובנזק שיגרם לעמוד עצמו. בניגוד לעמוד גמיש, עמוד חסימה לא עמיד בפני דריסה, ורכב שיפגע בו ככל הנראה יינזק. ישנם סוגים שונים של עמודי חסימה, חלקם עשויים ברזל או מתכת וחלקם עשויים פלסטיק קשיח. הבדל נוסף הוא ברמת הנזק שייגרם לרכב שיפגע בהם ואפילו ברמת הנזק שייגרם למשטח עליו העמוד מותקן.

דוגמאות לשימושים בעמודי חסימה:

1.חסימת חנייה על מדרכה –חניית רכבים על המדרכה היא אסורה בחוק ואף מסוכנת, ישנם מצבים בהם רכב מחנה על המדרכה ולא מאפשר מעבר של הולכי רגל מה שמאלץ את הולך הרגל לרדת מהמדרכה ולסכן את חייו. לכן התקנת עמודי חסימה על המדרכה תסייע במניעת חניית רכבים על המדרכה והפרעה להולכי הרגל.

  1. חסימת רחבות כיבוי אש – ישנם רחבות שבהן החניה של כלי רכב אסורה על מנת לאפשר מעבר של רכבי חירום בשעת הצורך. הפתרון האידאלי לחסימה כזו היא עמוד חסימה עם תושבת נשלפת. עמוד חסימה זה ניתן להזזה במידת הצורך (כמו לדוגמא, במקרה חירום). כך שביום יום העמוד בעצם חוסם כניסה של רכבים לא מורשים לרחבה. אך במקרה חירום ניתן לשלוף את העמוד ורכבי חירום יוכלו להכנס לרחבה.

לסיכום

כפי שהסברנו לכם במאמר זה, ישנם המון אביזרי בטיחות שיכולים לסייע בהגברת הבטיחות בחניון ביתכם. בטיחות זו היא דבר חשוב ונחוץ ויכול למנוע אסונות של ממש. אז אם הבניין שבו אתם מתגוררים עומד בפני תמא 38, זה הזמן שלכם לבטח את החניון שלכם. כי בטיחות בחניון חשובה לא פחות מחיזוק המבנה בפני רעידות אדמה.